Главная   |   О нас Сделать стартовой    |    В избранное   

Каталог полезных статей

Полезные и интересные статьи на все случаи жизни
 
Маршрутки Киева Отели Украины Расписание автобусов Штрих-коды стран Праздники Скачать реферат
Автобусы Киева Схемы метро Расписание самолетов Курсы валют Именины Каталог статей
Троллейбусы Киева Таблица расстояний Карта Украины Автомобильные номера        
Трамваи Киева Телефоны                
 


Реклама
 

Реклама
Loading...
 

 Каталог статей

Начало раздела > Товары Добавить статью

Тестери електромагнітного поля – подбай про безпеку

У сучасному світі людська діяльність стає все більш тісно і нерозривно пов’язана з електроприладами. Як наслідок, усе частіше в періодичних виданнях і в наукових працях з’являються попередження, що електромагнітні поля (ЕМП), які створюються електроприладами, можуть становити джерело небезпеки для здоров’я людини.

Електромагнітні поля виникають при протіканні струму в провідниках і тому є закономірним наслідком функціонування будь-якого електроприладу. Так само як і радіоактивне випромінювання, ЕМП не відчуваються людиною і ведуть до погіршення її самопочуття тільки лише через деякий час. Значне поширення електромагнітних полів спричинює їхній постійний вплив на людський організм і тому становить суттєву небезпеку для здоров’я. Доведено, що ЕМП при тривалій дії негативно впливають на функціонування нервової та серцево-судинної систем. Ознаками такого впливу може бути безпричинна хронічна втомлюваність. Існують повідомлення про можливість причетності тривалого впливу ЕМП до розвитку алергенних та онкологічних захворювань, але цей аспект дії ЕМП на організм поки що недостатньо вивчений.

У сучасних умовах життя людина не може повністю захистити себе від електромагнітних полів, оскільки електроенергія є однією з умов існування суспільства. Але можна зменшити вплив ЕМП на людський організм шляхом правильної організації власного помешкання та робочого місця. Вимірювання напруги електромагнітного поля за допомогою спеціальних приладів – єдина можливість своєчасно виявити наявність проблеми та вжити заходів задля її вирішення. У першу чергу слід перевірити напруженість електромагнітного поля в місцях, де проводиться більша частина часу, – у спальні, місцях відпочинку, на робочому місці тощо. Також потрібно виміряти напруженість електромагнітного поля біля електроприладів, що працюють. Цей показник часто може перевищувати встановлену норму. Згідно з ГОСТ 12.1.002-84 на робочому місці напруженість електромагнітного поля не повинна перевищувати 5 кВ/м2 протягом 8 годин. А робота в зоні ЕМП 20-25 кВ/м має тривати не більше 10 хв.

Інтернет-маркет вимірювальних приладів «Сімвольт» пропонує два тестери електромагнітного поля. Область їх застосування – перевірка відповідності нормам електромагнітної безпеки електроприладів на промислових об’єктах та в житлових приміщеннях. Модель Ezodo ЕМ-191 вимірює магнітну індукцію в теслах та гаусах у діапазоні низьких частот (від 30 до 300 Гц). Цей прилад розроблено для контролю магнітного поля електроприладів, які живляться від стандартного струму промислової частоти 50 Гц. Ezodo ЕМ-191 вимірює магнітне поле, що оточує працюючі потужні електроприлади, такі як холодильники, телевізори, кондиціонери, монітори тощо. Безпечний рівень магнітної індукції для місць тривалого перебування людей повинен бути нижчим 0,2 мкТл. Показання цього приладу дозволяють виявити небезпечні зони та максимально безпечно розставити електроприлади.

Інша модель, що пропонується в маркеті «Сімвольт», – Ezodo RF-194 – призначена для моніторингу інтенсивності електромагнітних полів високої частоти (від 50 МГц дo 3,5 ГГц, одиниці вимірювання Вт/см2). Цей прилад вимірює поля, що створюються радіочастотами. Таке випромінювання створюють базові станції мобільного зв’язку, радіостанції, точки Wi-Fi, радари тощо. Одним з найбільш поширених джерел радіочастотного випромінювання в побутових умовах є мікрохвильові печі, тому прилад додатково відкалібрований і на частоту їх випромінювання – 2,45 ГГц.

Тестери електромагнітного поля, представлені в маркеті вимірювальної техніки «Сімвольт», дають змогу проводити повноцінний моніторинг електромагнітних полів удома та на роботі, а отже, дбати про власну безпеку.

Маркет вимірювальних приладів «СІМВОЛЬТ»

Опубликовано: 31.03.2011
Прочитано: 107  раз