Главная   |   О нас Сделать стартовой    |    В избранное   

Каталог полезных статей

Полезные и интересные статьи на все случаи жизни
 
Маршрутки Киева Отели Украины Расписание автобусов Штрих-коды стран Праздники Скачать реферат
Автобусы Киева Схемы метро Расписание самолетов Курсы валют Именины Каталог статей
Троллейбусы Киева Таблица расстояний Карта Украины Автомобильные номера        
Трамваи Киева Телефоны                
 


Реклама
 

Реклама
Loading...
 

 Каталог статей

Начало раздела > Строительство Добавить статью

Огляд основних способів утеплення будинку

Для того, щоб визначитися з вибором рішення по утепленню будинку необхідно проаналізувати, як саме будинок втрачає тепло. Вибір рішення залежить від конструктивних особливостей, матеріалів, використаних при будівництві. Найбільшої уваги потребують стіни і дах будинку, далі - водопровідне і каналізаційне господарство, потім вікна та двері.

Як правило, українські приватні забудовники досить багато уваги приділяють стінам: дуже часто це керамічна цегла з гарними характеристиками опору теплової передачу, піно-і газобетони, рідше дерев'яний брус. Такі конструкції не вимагають додаткового утеплення. Проблемний варіант - коли будинок побудований з силікатної цегли, бетонних блоків або це дерев'яні дощаті конструкції. Звичайно, в такому випадку, без утеплення не обійтися.

Утеплення даху. Як правило, потрібно у всіх будинках, де мешканці планують використовувати і в зимовий час опалювати простір під дахом - мансарду. У випадку, якщо це вентильоване горище, утепленню підлягає перекриття між горищним приміщенням і експлуатованим поверхом.

Вікна та двері. Впринципі ці частини будинку можна утеплити додатково, але це, швидше, каприз господаря. Як правило, двері та вікна замінюють, встановлюючи більш сучасні енергозберігаючі моделі. На що варто звернути увагу при виборі вікон: кількість камер і спеціальні енергозберігаючі прокладки в профілі, кількість камер у склопакеті, наявність мембрани «теплове дзеркало». Тепловий опір вікон в 3-10 разів менше ніж такий же показник для стін, тому при значній площі скління варто вибирати найкращі пропозиції ринку: п'ятикамерний профіль і двокамерний склопакет з тепловим дзеркалом. При виборі дверей необхідно звертати увагу на якість прилягання коробки і полотна двері, наявність ущільнюючих прокладок і утеплювача всередині дверей.

Утеплення підлоги (підвалу). У наших будинках, на цей момент рідко звертають належну увагу і через не утеплену перекриття житловий поверх - підвал відбуваються значні втрати тепла.

Відповідно, для зниження тепловтрат необхідно припинити витік тепла в найбільш значущих саме для нашого будинку місцях. Що стосується витрат на опалення - крім власне ефективної теплоізоляції будинку тут необхідно звернути увагу на цілий ряд моментів:
- наявність терморегуляторів на опалювальних пристроях
- можливість підтримки різної температури в різних приміщеннях будинку (наприклад, немає сенсу підтримувати температуру 22 градуси в гостьовій кімнаті, де ніхто не живе або в службовому приміщенні (пральня, котельня)
- вибір більш економічних опалювальних приладів (сучасні батареї, тепла підлога)
- вибір економічного котлового господарства (піролізні котли, системи тепло-холод)
- встановлення заповнюваних джерел енергії (сонячні нагрівачі, теплові насоси)
- використання систем отримання тепла з відпрацьованих газів (системи рекуперації)

Усі утеплювачі можна умовно розділити на чотири групи:
• Ватні - скло і мінераловата різних виробників, в тому числі, мінераловатні блоки
• Листові - екструдовані полістироли, пінопласти і т.п.
• Пінні - утеплювачі, які напилюється безпосередньо на конструкцію і «виростають» до потрібної товщини. У свою чергу бувають на уретановий основі і рідкі пінопласти. Оскільки ці матеріали недостатньо відомі кінцевому споживачеві, пропонуємо Вам відео - для створення власного уявлення.
• Інші. До цієї групи можна віднести досить екзотичні або рідко використовуються утеплювачі такі як мати з рослинних волокон, спінена целюлоза, теплі штукатурки.

При виборі способу утеплення ми повинні враховувати тип поверхні, яку необхідно утеплити, спосіб нанесення утеплювача по відношенню до внутрішніх приміщень (всередині або зовні), звичайний перепад температур. Так, наприклад, в підвалі температура становить 4-15 градусів протягом року, температура житлового приміщення 22 градуси. У такому випадку перепад температур між приміщеннями складе 7-26 градусів. У той же час температура повітря на вулиці може опускатися до -28 градусів і максимальний перепад складе 50 градусів. Чому це так важливо? При збільшенні різниці температури повітря по різні сторони утеплювача виникає парціальний тиск, здатне «видавлювати» тепле повітря крізь щілини і нещільності утеплювача.

Другий важливий момент - точка роси. При зіткненні холодного предмета з теплим повітрям на цьому предметі конденсується волога. Таким чином, якщо ми нагріємо зсередини будинок, стіни, скат даху та інші елементи якого мають погане малий опір, ці елементи будуть «замокати», згодом на них розвинеться цвіль.

Власне, вибором лише утеплювача наша робота не закінчується. Необхідно приділити увагу правильній технології. Для ватних утеплювачів - це монтаж сендвіча - гідробар'єр, вата, паробар'єр. Крім того - склейка стиків бар'єрних плівок, закріплення вати для попередження скочування. Для листових утеплювачів – склеювання листів між собою, клейове кріплення до утеплюваної поверхні. Пінні утеплювачі неможливо нанести без спеціального обладнання, як правило, сертифіковані дилери повинні підтверджувати кваліфікацію своїх робітників. При зовнішньому утепленні (фасади) всі утеплювачі необхідно захищати від зовнішніх впливів - стінові панелі, штукатурка, сайдинг.

Для утеплення стін як правило, вибирають:
1. Утеплення стін зовні - пінними утеплювачами, мінераловатними блоками, пінопластом, пінополістиролом з наступним захистом панелями або штукатуркою
2. Утеплення стін зсередини - екологічними пінними утеплювачами, мінеральною ватою.

Icynene (Айсінін) - система досконалого утеплення

Опубликовано: 16.02.2011
Прочитано: 123  раза